Bitcoin Cash Faction przedłuża listopad Feud

Voluntarism.dev rozpoczął rozszerzony 51% atak na BCHABC.
Don’t Miss Market Moving News

Codzienne kryptoreferencje i cotygodniowe raporty rynkowe Bitcoinów dostarczane są bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej.

Subfakcja Bitcoin Cash zwana Voluntarism.dev zaatakowała w tym tygodniu widelec ABC monety.
Konflikt dotyczy cechy, która rozdziela 8% wszystkich nagród górniczych na fundusz rozwojowy.
Atak nie uszkodził na stałe BCHABC.
PODZIEL SIĘ TYM ARTYKUŁEM
Członkowie Rogue społeczności Bitcoin Cash zdecydowali się kontynuować kampanię przeciwko Bitcoin Cash ABC, po rozdzieleniu każdego bloku w połowie listopada.

Szczegóły dotyczące Bitcoin Cash Attack
Grupą odpowiedzialną za atak jest Voluntarism.dev, który określa siebie jako kolektyw „staromodnych górników i wielorybów“ ze społeczności Bitcoin Cash.

Voluntarism.dev nie zgadza się z decyzją BCHABC o wprowadzeniu podatku górniczego, który redystrybuuje nagrody blokowe do nowo utworzonego funduszu rozwoju. Choć listopadowy twardy rozwidleniec uniemożliwił Bitcoin Cashowi przejęcie tej funkcji, Voluntarism.dev dąży do tego, by BCHABC również nie przyjął tej funkcji.

Na początku tego tygodnia Voluntarism.dev przeprowadził 51% atak na BCHABC, uzyskując kontrolę nad większością hashratu łańcucha blokowego. Grupa ta wykorzystała tę władzę do modyfikacji zasad konsensusu BCHABC.

Zmodyfikowane zasady wysyłają 100% nagród górniczych BCHABC na fundusz rozwoju monety (a nie jak zamierzano 8%). Strategia ta ma na celu uniemożliwienie górnikom otrzymywania jakichkolwiek nagród w czasie trwania ataku, co mogłoby całkowicie podważyć monetę. Nie jest jednak jasne, czy atak miał zamierzony skutek.

Atak trwa od 24 listopada, ale do tej pory tożsamość i motywacja stojąca za atakiem były niejasne.

Czy atak jest skuteczny?

Chociaż atak nie podważył w pełni BCHABC, Voluntarism.dev sugeruje, że jego działania będą wykonalne przez wiele lat:
Vitalik Buterin z Ethereum zauważył, że atak jest pierwszym „atakiem na kryptokurrency“, nawiązującym do taktyki gry wideo, która opisuje graczy przeprowadzających wielokrotnie ten sam atak.

Atak jest przypuszczalnie przystępny, ponieważ ABC ma niski hash rate i bardzo małą wartość rynkową. Bitcoin Cash jest piątą co do wielkości monetą, szczycącą się limitem rynkowym w wysokości 5 miliardów dolarów i hashatem 1,6 EH/s. Tymczasem BCHABC jest 210-tą co do wielkości monetą, z limitem rynkowym 322 milionów dolarów i hashratem 0,4 EH/s.

Biorąc pod uwagę ogromną przewagę Bitcoin Cash, nie jest jeszcze jasne, czy BCHABC będzie w stanie oprzeć się dalszym atakom – nawet jeśli będą one dokonywane przez małą frakcję społeczeństwa.